PLAVBA PO BAŤOVOM KANÁLI,ZÁMOK MILOTICE A STRÁŽNICE 8.5.2019

V stredu 8.5. je štátny sviatok a ja by som Vás rada pozvala na náš ďalší populárny výlet do hodinky a pol vzdialených Milotíc na prehliadku barokového zámku a do Strážnice, kde si môžete pozrieť zámok, skanzen a náš výlet ukončíme plavbou po Baťovom kanáli.

MILOTICE

Zámok Milotice sa nachádza v srdci jednej z najpopulárnejších vinárskych oblastí a patrí k najkrajším barokovým pamiatkam na Morave. Je unikátne zachovaným komplexom barokových stavieb a záhradnej architektúry.

Reprezentačné priestory zámku predstavujú  život posledného grófa Ladislava Seilerna, jeho manželky Antoinetty, a ich štyroch detí,  ktorí na zámku bývali do roku 1945. V zámku sú zaujímavo vybavené interiéry, hlavne reprezentatívna fresková sála  s freskou F. Ř. I. Ecksteina z roku 1725.

Táto zaujímavá lokalita je lákavá aj k natáčaniu rozprávok a Milotice sa objavili v rozprávkach „Za humny je drak“, „Žabí princ“, „Nebojsa“ alebo filmy „Alžbetin dvor“, „Noc na zámku“, „Muži v říji“ a iné.

Zámoček je zaujímavý  aj mierne strašidelnou legendou o zámockom kaplánovi, ktorý počas nocí káže na omšiach v zámockej kaplnke. Sprievod mu vraj robí prízrak čiernej grófky…

Vstupné:  dospelí: 150 Kč, seniori nad 65 rokov a ZŤP: 110 Kč, deti 6-18 rokov a študenti: 110 Kč

Tip: ak nemáte záujem o prehliadku zámku, môžem Vám zarezervovať požičanie historického kostýmu. Informácie a cenník nájdete na stránke zámku: https://www.zamekmilotice.cz/cs/informace-pro-navstevniky/prohlidkove-okruhy/4987-kostymove-prohlidky

Výlet na víkend zámok Milotice

Výlet na víkend zámok Milotice

Výlet na víkend zámok Milotice

Po prehliadke sa presunieme do Strážnice.

Prehliadka skanzenu nebude organizovaná. Kto nebude mať záujem o návštevu skanzenu, môže si individuálne pozrieť mesto alebo zámok.

SKANZEN

Múzeum dediny  juhovýchodnej  Moravy je ukážkou ľudového staviteľstva jednotlivých oblastí Slovácka. Skanzen je rozdelený do areálov, ktoré predstavujú tieto regióny. V areály je umiestnených 64 objektov v teréne, ktoré boli umelo vymodelované a vysadené zeleňou tak, aby zodpovedali pôvodnému prostrediu.
Expozície zoznamujú návštevníka  so spôsobom života a bývania ľudí tak ako v horských oblastiach Slovácka, tak v úrodnej  časti Moravy.  Ukážka vinohradníckych stavieb a zariadenia je doplnená vinohradom predstavujúcim pestovanie vína od najstarších dôb po súčasnosť a je jedinou expozíciou svojho druhu na našom území.

Vstupné: dospelí: 120 Kč, seniori nad 60 rokov a ZŤP: 60 Kč, deti 6-15 rokov a študenti: 60 Kč

VSTUP ZDARMA

deti do 15 rokov v doprovode dospelej osoby

ZŤP

PLATBA LEN V ČESKÝCH KORUNÁCH,KARTY A INÚ MENU NEBERÚ!

www.vylet-na-vikend.sk skanzen Strážnice

www.vylet-na-vikend.sk skanyen Strážnice

BAŤOV KANÁL

Hodinová vyhliadková plavba so sprievodcom

Odchádzame zo Strážnice smer na Petrov cez plavebnú komoru, zámocký park, skanzenu a centra mesta do prírodnej časti kanálu. Tato časť je považovaná za najkrajší úsek Baťovho kanála. Po ceste sa dozvieme mnoho zaujímavostí z histórie a súčasnosti Baťovho kanála a blízkeho okolia.

Vstupné upresníme

www.vylet-na-vikend.sk-Baťov kanál

www.vylet-na-vikend.sk Baťov kanál

ČASOVÝ PLÁN výletu PLAVBA PO BAŤOVOM KANÁLI,ZÁMOK MILOTICE A STRÁŽNICE : 

8,30 – odchod z Bratislavy,Trnavské mýto Istropolis

10,30 – 11,30 prehliadka zámku Milotice 1.skupina

10,45 – 11,45 prehliadka zámku Milotice 2.skupina

13,00 – 15,40 skanzen Strážnica individuálne, voľný program

16,00 – 17,00 plavba loďou po Baťovom kanáli

cca 19,00 – 19,30 príchod do Bratislavy

Pri rezervácii je potrebné prihlásiť každú osobu, ktorá sa zúčastni výletu.

V cene je zahrnuté:

autobusová doprava, sprievodca

V cene nie je zahrnuté:

cestovné poistenie, vstupy