BENEDIKTÍNSKE OPÁTSTVO RAJHRAD,ROSA COELI A BUČOVICE 17.7.2021

BENEDIKTÍNSKE OPÁTSTVO RAJHRAD, MAGICKÝ KLÁŠTOR ROSA COELI A ZÁMOK BUČOVICE

Výlet na zámok Bučovice a benediktínske opátstvo Rajhrad sme mali naplánovaný minulý rok na jar, ale pandémia korony nám zrušila všetky jarné výlety. Výlet som do ponuky zaradila tento rok a pridala som ďalšiu zaujímavú lokalitu kláštor Rosa Coeli.

ZÁMOK BUČOVICE

Zámok v Bučoviciach je zaujímavou ukážkou renesančného staviteľstva v Českej republike. Návštevníkov zaujme bohatá výzdoba interiérov. Unikátom je Zajačia izba, ktorá je ozdobená ojedinelými motívmi prevráteného sveta. Sú to výjavy zo života zajacov, ktorí prebrali vládu nad svetom po ľuďoch. Krásne je aj arkádové nádvorie s 90 stĺpmi, ktoré sú bohato zdobené s 540 reliéfmi, zobrazujúcimi erby, fantastické zvieratá a bytosti, ale aj hudobné nástroje.

Vstupné: dospelí 130 Kč, seniori nad 65 rokov,študenti a ZŤP 100 Kč

Zámok Bučovice na Morave

Zámok Bučovice interiér

zámek Bučovice

Zámok Bučovice

BENEDIKTÍNSKE OPÁTSTVO RAJHRAD

V čase našej návštevy sa bude konať výstava ľalií a niektoré priestory opátstva budú vyzdobené ľaliami. Vstup na výstavu budeme mať v rámci prehliadky opátstva.

Kláštor v Rajhrade pri Brne patrí medzi najstaršie a najznámejšie kláštory na Morave. Kláštor slúžil oddávna ako centrum kultúry a vzdelanosti. My spolu navštívime opátsky chrám sv.Petra a Pavla a Pamätník písomníctva na Morave s historickou knižnicou, ktorá patrí k najväčším kláštorným knižniciam v Českej republike a obsahuje okolo 65.000 historických zväzkov. V rámci prehliadky nazrieme aj do kláštornej záhrady, kde sa pestujú liečivé byliny a do dobovej kuchyne.

Súčasný kláštorný komplex pochádza z 18. storočia, bol postavený v rokoch 1721–1746 podľa návrhu architekta Jana Blažeje Santiniho-Aichela, jeho projekt však nebol dokončený.

Vstupné: dospelí 70 Kč, seniori 53 Kč,študenti 35 Kč, TŤP zdarma

www.vylet-na-vikend.sk-klastor-Rajhrad

www.vylet-na-vikend.sk-kláštor-Rajhrad

KLÁŠTOR ROSA COELI

Mesto Dolní Kounice sa nachádza len 15 kilometrov od opátstva Rajhrad a bola by škoda, keby sme ho nezaradili do nášho výletu, pretože nielen my, ale aj iní návštevníci sú očarení zrúcaninami kláštora Rosa Coelli. Hovorí sa, že toto miesto pôsobí na citlivé povahy energiou, ktorá má pozitívne účinky na celý organizmus. Kláštor bol pravdepodobne založený v roku 1181 a v preklade znamená ruža nebies. Natáčali sa tu rozprávky O statečném kováři, Četnické humoresky a Labyrint.  Magické miesto si pozrieme so sprievodcom, ktorý nám o ňom povie veľa zaujímavých informácií.

Pôjdete s nami na výlet preskúmať toto nádherné miesto?

Vstupné: dospelí 80 Kč, seniori a študenti 60 Kč

Výlet na víkend Rosa Coeli

ČASOVÝ PLÁN výletu BENEDIKTÍNSKE OPÁTSTVO RAJHRAD, MAGICKÝ KLÁŠTOR ROSA COELI A ZÁMOK BUČOVICE

7,00 – odchod z Bratislavy, Trnavské mýto Istropolis

cca 19,00 –  príchod do Bratislavy

Pri rezervácii je potrebné prihlásiť každú osobu, ktorá sa zúčastni výletu.

V cene je zahrnuté:

autobusová doprava, sprievodca

V cene nie je zahrnuté:

cestovné poistenie, vstupy

Pozývame Vás na výlet do Kroměříža a Luhačovíc na prehliadky a prechádzky v sobotu 31.7.2021