CESNAKOVÝ FESTIVAL NA ZÁMKU V BUCHLOVICIACH 27.7.2019

CESNAKOVÝ FESTIVAL

Festival cesnaku na zámku Buchlovice

Festival cesnaku Buchlovice

„Kdo nesmrdí česnekem, není dobrým člověkem.“

Každý rok v mesiaci júl sa koná cesnakový festival na zámku Buchlovice a my si jeho návštevu spojíme s prehliadkou zámku aj hradu Buchlov. Zažijeme skvelú atmosféru festivalu  a ochutnáme množstvo cesnakových špecialít, o ktorých ste možno doteraz ani nepočuli ako cesnakovú zmrzlinu, ktorá je podľa jej výrobcu regeneračná na organizmus a na omladenie pokožky. Ochutnať môžete napríklad aj cesnakové strúčiky v čokoláde. Na festivale bude aj zaujímavý kultúrny program spojený s prednáškami ako aj rôzne súťaže ako zapletanie cesnakového copu alebo výroba cesnakových bábik. Hlavnou atrakciou zostáva kúpa kvalitného cesnaku od preverených trhovcov.

Vstupné festival:  150Kč

ZÁMOK BUCHLOVICE

Do nášho výletu som zaradila okrem zámku Buchlovice aj návštevu  hradu Buchlov, pretože obidve pamiatky, zámok Buchlovice aj hrad Buchlov majú spojenú históriu. Hradný pán Jan PETŘVALDSKÝ dal postaviť zámok pre svoju manželku Anežku Eleonoru z talianskeho rodu, pretože jej bola na hrade zima. Výsledkom je dielo v talianskom štýle nazývané villa rustica a je príklad talianskej barokovej vily v Strednej Európe . Okolo zámku bola od začiatku budovaná  nádherná baroková záhrada, uchvacujúca svojou krásou .

Interiér zámku zaujme svojou bohatou freskovou a štukovou výzdobou v štýle raného baroka. Salóny su vybavené nábytkom a mobiliárom v štýle Ľudovíta XV. a Ľudovíta XVI. V miestnostiach sa nachádzajú rodinné portréty Petřvaldovcov a Berchtoldovcov a množstvo umeleckých diel. Bohaté zbierky zdobia miestnosti tohto jedinečného panského sídla.

Zámok je obklopený nádherným parkom so schodiskami, terasami, obeliskom a  kamennými vázami. Jeho veľkou ozdobou je množstvo vzácnych exotických stromov a krov. Vzácnosť historickej záhrady spočíva v zachovaní prvkov talianskej barokovej záhrady. Jej rozloha je 18 hektárov, nachádzajú sa v nej stromy staré 150 rokov. Počas prechádzky po záhrade môžete navštíviť čokoládovňu, minizoo –je to záchranná stanica s dravcami, bocianmi  alebo srnčekmi. Tamojšie záhradníctvo je vychýrené pestovaním fuchsii. Dnešná zámocká zbierka fuchsii má približne 1200 odrôd a patrí k najvýznamnejším zbierkam fuchsii v strednej Európe.

Vstupné na zámok Buchlovice:

Dospelí:  170Kč

deti, študenti a seniori nad 65 rokov, ZŤP:   120Kč

zámok Buchlovice

zámok Buchlovice a záhrady

www.vylet-na-vikend.sk-Zamok-Buchlovice-park www.vylet-na-vikend.sk-Buchlovice-zámok

www-vylet-na-vikend.sk-zámok-Buchlovice-interiéry www-vylet-na-vikend.sk-zámok-Buchlovice-interiérywww.vylet-na-vikend.sk-zámok-Buchlovice-interiéry

Festival cesnaku Buchlovice

Festival cesnaku Buchlovice

HRAD BUCHLOV

Hrad Buchlov  je pôvodne románsky hrad prestavaný v gotickom a renesančnom slohu na vysokom návrší  a patrí medzi najstaršie hrady v Českej republike. Význam hradu spočíva aj v zachovaní pôvodných archetonických prvkov jednotlivej výstavby. Objednala som pre nás okruh s gotickými a renesančnými miestnosťami , knižnicou a zbrojnicou.

Vstupné na hrad Buchlov: 

dospelí :  150Kč

deti, študenti a seniori nad 65 rokov, ZŤP:  110Kč

www.vylet-na-vikend.sk-hrad Buchlov renesančné priestory

hrad Buchlov renesančné priestory

www.vylet-na-vikend.sk-hrad Buchlov renesančné priestory

hrad Buchlov knižnica

ČASOVÝ PLÁN výletu CESNAKOVÝ FESTIVAL NA ZÁMKU V BUCHLOVICIACH: 

7,00– odchod z Bratislavy,Trnavské mýto Istropolis
11,00 – 12,00 prehliadka zámku Buchlovice
12,00- 14,45 – osobné voľno na festivale
15,30 – 16,30 – prehliadka hradu Buchlov
17,00 – odchod do Bratislavy                                                                                                                                                            cca 19,30 – príchod do Bratislavy

V cene je zahrnuté:

autobusová doprava, sprievodca

V cenie nie je zahrnuté:

vstupné, cestovné poistenie