FLORA OLOMOUC,FESTIVAL OLOMOUCKÝCH SYREČKOV A ZÁMOK NÁMĚŠŤ NA HANÉ 27.4.2019

FLORA OLOMOUC

Výstavisko Flora Olomouc sa stáva pravidelne dejiskom kvetinových výstav, expozície okrasných drevín, ovocia a zeleniny. Na jarnej etape Flora Olomouc okrem krásnych kvetinových dekorácii  prebiehajú aj ukážky možností využitia kvetín a zelene k skrášľovaniu,  a poskytovanie nových  informácii a námetov k pestovaniu kvetov a drevín.

Tento rok to už bude 40.ročník a nesie názov Strom života.  Hlavná kvetinová expozícia v pavilóne A zavedie návštevníkov do ríše snov a fantázie, v ktorej sa bude prelínať krása kvetín so sklárskym umením. Zaujímavosť dodá celé expozícii krištálove sklo z firmy Preciosa.

Program na jarnú etapu Flora Olomouc ešte nie je uverejnený. Po uverejnení na webovej stránky výstaviska, ho poskytnem na svojej stránke.

Vstupné: dospelí 150 Kč, seniori a študenti 80 Kč, ZŤP 60 Kč, deti 6-15 rokov  30 Kč

Vstupné sa dá kúpiť aj online za zvýhodnenú cenu. https://www.flora-ol.cz/vstupenky

Olomouc FLORA Olomouc FLORA Olomouc FLORA

FESTIVAL OLOMOUCKÝCH SYREČKOV

Ak nemáte záujem o výstavu FLORA, môžete ísť so mnou do centra a zúčastniť sa tvarůžkového festivalu. 4.ročník festivalu sa koná na počesť typickej hanáckej špeciality – Olomouckým tvarůžkům, ktoré sa v Lošticiach vyrábajú viac ako 600 rokov. Budete mať možnosť ochutnať špeciality z tvarůžku a regionálne pivá. Na námestí sa bude konať aj remeselný jarmok a kultúrny program.

Festival Olomouckých syrečkov,Tvaružkový festival v Olomouci

Festival Olomouckých syrečkov,Tvaružkový festival v Olomouci

Festival Olomouckých syrečkov,Tvaružkový festival v Olomouci

ZÁMOK NÁMĚSŤ NA HANÉ

Približne 15 kilometrov od mesta Olomouc, leží mestečko Náměšť na Hané, v ktorom sa nachádza neskoro barokový zámok obklopený francúzskym kruhovým parkom, z ktorého vybiehajú lipové aleje. Návštevníkom je sprístupnených asi 20 miestností bohato zariadených nábytkom rôznych historických štýlov. Najkrajšie  interiéry zámku sú Červený a Zlatý salónik a knižnica, ktorých steny a stropy sú ozdobené kvetinovou maľbou. Zaujímavé sú aj zbierky českého, viedenského a čínskeho porcelánu. Najcennejšia je však ojedinelá zbierka meissenského porcelánu. Unikátna je aj pôvodná knižnica  s takmer 3000 zväzkami. V rámci prehliadky máte možnosť si pozrieť jedinečnú expozíciu kočov olomouckých arcibiskupov a biskupov.

Vstupné: dospelí 100 Kč, seniori a študenti do 26 rokov 90 Kč, ZŤP a deti 50 Kč

Naměšť na Hané zámok Naměšť na Hané zámok Naměšť na Hané zámok interiér Naměšť na Hané zámok interiér

ČASOVÝ PLÁN výletu  FLORA OLOMOUC A ZÁMOK NÁMĚŠŤ NA HANÉ

7,00 – odchod z Bratislavy, Trnavské mýto Istropolis
10,00 –14,00 – návšteva FLORA OLOMOUC, TVARŮŽKOVÝ FESTIVAL                                                                        15,00 – 16,00 – prehliadka zámku Náměšť na Hané
16,30 – odchod do Bratislavy
cca 19,30 – príchod do Bratislavy

Časy programu sú orientačné.

Pri rezervácii je potrebné prihlásiť každú osobu, ktorá sa zúčastní výletu.

V cene je zahrnuté:

autobusová doprava, sprievodca

V cene nie je zahrnuté:

vstupné, cestovné poistenie

Pozývame Vás na prehliadku hradu Bouzov a Javoříčske jaskyne v sobotu 11.5.2019