KVETY NA ZÁMKU BUČOVICE A BENEDIKTÍNSKE OPÁTSTVO RAJHRAD 29.3.2020

Klienti, ktorí s nami chodia, vedia, že milujeme kvety a prírodu a keď je možnosť, radi organizujeme “kvetinkové” výlety. Zámok Bučovice v období marec a začiatok apríla ponúka pre svojich návštevníkom prehliadky s kvetinovou výzdobou. Zatiaľ ešte neviem, aká téma bude tento rok. Uverejňujem pár fotografií z minulého roku, témou boli “Ruže pre pávieho kráľa.” Prehliadky budú so sprievodcom zámku, ktorý Vám porozpráva o histórii zámku a zároveň môžete obdivovať krásne naaranžované miestnosti.

Zámok Bučovice

Zámok v Bučoviciach je zaujímavou ukážkou renesančného staviteľstva v Českej republike. Návštevníkov zaujme bohatá výzdoba interiérov. Unikátom je Zajačia izba, ktorá je ozdobená ojedinelými motívmi prevráteného sveta. Sú to výjavy zo života zajacov, ktorí prebrali vládu nad svetom po ľuďoch. Krásne je aj arkádové nádvorie s 90 stĺpmi, ktoré sú bohato zdobené s 540 reliéfmi, zobrazujúcimi erby, fantastické zvieratá a bytosti, ale aj hudobné nástroje.

Vstupné: dospelí 130 Kč, seniori nad 65 rokov,študenti a ZŤP 90 Kč

Zámok Bučovice

Zámok Bučovice

Zámok Bučovice

Zámok Bučovice na Morave

BENEDIKTÍNSKE OPÁTSTVO RAJHRAD

Kláštor v Rajhrade pri Brne patrí medzi najstaršie a najznámejšie kláštory na Morave. Kláštor slúžil oddávna ako centrum kultúry a vzdelanosti. My spolu navštívime opátsky chrám sv.Petra a Pavla a Pamätník písomníctva na Morave s historickou knižnicou, ktorá patrí k najväčším kláštorným knižniciam v Českej republike a obsahuje okolo 65.000 historických zväzkov. V rámci prehliadky nazrieme aj do kláštornej záhrady, kde sa pestujú liečivé byliny a do dobovej kuchyne.

Súčasný kláštorný komplex pochádza z 18. storočia, bol postavený v rokoch 1721–1746 podľa návrhu architekta Jana Blažeje Santiniho-Aichela, jeho projekt však nebol dokončený.

Vstupné: dospelí 70 Kč, seniori 53 Kč,študenti 35 Kč

www.vylet-na-vikend.sk-klastor-Rajhrad

www.vylet-na-vikend.sk-kláštor-Rajhrad

ČASOVÝ PLÁN výletu KVETY NA ZÁMKU BUČOVICE A BENEDIKTÍNSKE OPÁTSTVO RAJHRAD
8,00 – odchod z Bratislavy, Trnavské mýto Istropolis
11,00 – 12,00 – prehliadka zámku Bučovice
12,00 – 13,30 – čas na obed, prípadne výstavu na zámku Bučovice
13,30 – 14,30 – presun do Rajhradu                                                                                                                                                  14,30 – 16,30 – prehliadka opátstva Rajhrad                                                                                                                                  cca 16,30 – odchod do Bratislavy                                                                                                                                                    cca 18,30 – príchod do Bratislavy

Časy programu sú orientačné.

Pri rezervácii je potrebné prihlásiť každú osobu, ktorá sa zúčastní výletu.

V cene je zahrnuté:

autobusová doprava, sprievodca

V cene nie je zahrnuté:

vstupné, cestovné poistenie

Pozývame Vás na výlet Exkurzia s vôňou slivovice a prehliadka Baťovho inštitútu a múzea obuvi v sobotu 21.3.2020