LUHAČOVICE A ZÁMOK VIZOVICE 13.10.2019

LUHAČOVICE A VIZOVICE

Výlet Luhačovice a Vizovice som minulý rok robila dvakrát a musím napísať, že Luhačovice mi veľmi prirástli k srdcu. Krásne komorné mestečko so zaujímavými Jurkovičovými stavbami a minerálnymi prameňmi, ktoré mne osobne veľmi chutia a ktoré si vždy prinesiem domov vo fľašiach. Budova Vincentky prešla rekonštrukciou a v auguste ju znova otvorili. Budete mať možnosť ochutnať studenú aj teplú Vincentku, ktoré chutia inak ako Vincentka, ktorú poznáte z obchodu. Kto nebude mať záujem o prehliadku zámku vo Vizoviciach, môže zostať v Luhačoviciach celý deň a cestou domov z Vizovíc Vás vyzdvihneme. Dajú sa vo voľnom čase robiť veľmi pekné prechádzky aj k iným prameňom, ktoré sú troška vzdialenejšie.

LUHAČOVICE

Najväčšie moravské kúpele s nádhernou kolonádou, liečivými prameňmi a predovšetkým stavbami známeho architekta Dušana Jurkoviča si pozrieme počas našej spoločnej prehliadky. Porozprávam Vám o histórii kúpeľníctva a minerálnych prameňoch, ktoré ochutnáme v rámci pitnej kúry a môžete si ich naplniť do fliaš. Pozrieme si symbol Luhačovickej kúpeľnej architektúry, ktorým je Jurkovičov dom. Secesná pamiatka stojí priamo u kolonády a je zariadená replikami pôvodného nábytku. Individuálne si môžete pozrieť ďalšie známe Jurkovičove stavby ako vily Valaška a Vlastimila, Chaloupka, Vodoliečebný ústav, Hudobný pavilon, ktoré sa nachádzajú pár minút chôdze od Jurkovičovho domu.

www.vylet-na-vikend.sk-Luhacovice

Výlet na víkend Luhačovice

ZÁMOK VIZOVICE

patrí k najkrajším zámkom na Morave. Ponúka prehliadku barokových a klasicistických interiérov s nábytkom v štýle baroka, rokoka, empíru a biedermeieru s veľmi významnou zbierkou obrazov a grafik. Ja som na zámku urobila niekoľko fotografií, na ktorých Vám čiastočne priblížim nádherné interiéry zámku. K prehliadke som zarezervovala aj prehliadku kaplnky.

Vstupné: zámok a kaplnka

dospelí: 160 Kč, seniori nad 65 rokov a ZŤP: 110 Kč, deti 6-15 rokov: 110 Kč

www.vylet-na-vikend.sk-zamok-Vizovice-interier

VÝLET SA USKUTOČNÍ

ČASOVÝ PLÁN výletu LUHAČOVICE A VIZOVICE : 

8,00 –  odchod z Bratislavy,Trnavské mýto Istropolis
11,00-12,00 – prehliadka zámku Vizovice
12,30-14,00 – prehliadka Luhačovíc
14,00- 17,00 –  individuálne voľno v Luhačoviciach
17,00 – odchod do Bratislavy
cca 19,00 – príchod do Bratislavy
Časy programu sú orientačné

Pri rezervácii je potrebné prihlásiť každú osobu, ktorá sa zúčastní zájazdu.

V cene je zahrnuté:

autobusová doprava, sprievodca

V cene nie je zahrnuté:

vstupné, cestovné poistenie

Pozývame Vás na výlet do Znojma a na zámok Vranov nad Dyjí v sobotu 28.9.2019