1

MARHUĽOVÉ SLÁVNOSTI A MAGICKÝ KLÁŠTOR ROSA COELI 16.7.2022

OBSADENÉ

MORAVSKÉ MARHUĽOVÉ SLÁVNOSTI

Máte chuť na čerstvé marhule a rôzne marhuľové dobroty? Poďte s nami na výlet na Moravu, kde sa 16.júla bude konať  7.ročník „Meruňkobraní“ v Židlochoviciach pri Brne, kde sa môžete tešiť na marhuľové dobroty, jarmok a kultúrny program. Na marhuľovom a remeselnom jarmoku zakúpite marhuľové knedličky, marmelády a džemy, marhuľovicu a sladkosti z marhúľ. Novinkami bude marhuľové víno a marhuľový sekt. Veľkým ťahákom každého festivalu je predaj marhuľových knedlíčkov od lokálneho výrobcu. Pre zaujímavosť, minulý rok, kedy sa festival konal v menšom kvôli pandémii, bolo predaných 3100 knedlíkov a 1200 kg marhulí z moravských sadov. Tento rok sa obnoví aj súťaž jedenia marhuľových knedlíčkov.

Vstup na festival je zdarma a program priložíme, keď ho uverejnia organizátori.

Marhuľový festival na Morave

marhuľové knedlíky Moravský festival

Dolní Kounice má niekoľko zaujímavých miest a my spolu navštívime Kláštor Rosa Coeli, synagógu a hrad.

KLÁŠTOR ROSA COELI

Mesto Dolní Kounice sa nachádza len 15 kilometrov od mesta Židlochovice a nielen my, ale aj iní návštevníci sú očarení zrúcaninami kláštora Rosa Coelli. Hovorí sa, že toto miesto pôsobí na citlivé povahy energiou, ktorá má pozitívne účinky na celý organizmus. Kláštor bol pravdepodobne založený v roku 1181 a v preklade znamená ruža nebies. Natáčali sa tu rozprávky O statečném kováři, Četnické humoresky a Labyrint.  Magické miesto si pozrieme so sprievodcom, ktorý nám o ňom povie veľa zaujímavých informácií.

Pôjdete s nami na výlet preskúmať toto nádherné miesto?

Vstupné kláštor a synagóga : dospelí 120 Kč, seniori a študenti 90 Kč

Výlet na víkend Rosa Coeli

SYNAGÓGA

Židovská synagóga bola postavená v rokoch 1652-1655 v barokovm slohu a patrí k najstarším synagógam na Morave. Steny v interiéri sú vyzdobené cennou barokovou výmaľbou s liturgickými textami v hebrejčine. Prehliadka synagógy bude s miestnym sprievodcom.

Dolní Kounice synagóga

Dolní Kounice synagóga

MARHUĽOVÉ SLÁVNOSTI A MAGICKÝ KLÁŠTOR ROSA COELI 16.7.2022

7,30 – odchod z Bratislavy

cca 19,00 – príchod do Bratislavy

Pri rezervácii je potrebné prihlásiť každú osobu, ktorá sa zúčastní výletu.

V cene je zahrnuté:

autobusová doprava, sprievodca

V cene nie je zahrnuté:

vstupy, cestovné poistenie