1

NAPOLEON NA ZÁMKU SLAVKOV A VIANOČNÉ TRHY V BRNE 2.12.

ZÁMOK SLAVKOV

Navštívime miesto, kde Napoleon oslávil svoj najväčší triumf. Kde sa rozhodlo o politických zmenách v 19.storočí. Slavkov U Brna, sa 2.decembra 1805 stal miestom, kde sa stretli tri najväčšie mocnosti – Francúzsko, Rakúsko-Uhorsko a Rusko.

V čase našej návštevy, sa na zámku Slavkov, budú konať tradičné spomienkové slávnosti k slávnej bitke troch kráľov  a vianočný jarmok na zámockom nádvorí a v centre mestečka. Prichádzať budú vojaci, remeselníci, mešťania aj šľachta.

Slavkov Napoleon

Slavkov Napoleon zámok

Slavkov Napoleon zámok

Zámok Slavkov

patrí k najstarším dochovaným panským sídlam na Morave. Počas prehliadky si pozrieme najcennejšie zámocké interiéry  západného krídla.  Pozoruhodná je Sála predkov, vyzdobená  monumentálnymi stropnými freskami, ktoré  predstavujú bohov na Olympe. Sála  predkov  je prepojená  s  Historickou sálou, v ktorej bolo podpísané prímerie medzi Rakúskom a Francúzskom. Zvláštnosťou tejto sály je akustika, ktorá bola vymyslená tak, aby počas politických rokovaní nebolo počuť, o čom skupiny diskutujú, keď stoja v tesnej blízkosti. V rámci prehliadky je sprístupnená aj zámocká  kaplnka  sv. Kříže.

Vstupné: dospelí 180Kč, seniori, študenti a ZŤP 150 Kč

 

V poobedňajších hodinách sa presunieme do centra Brna. Hlavné vianočné trhy budú na Námestí Slobody , kde bude množstvo predajných stánkov. Na námestí nájdete  36 predajných stánkov, 24 gastrostánkov, zimný bar a 4 stánky s raw, vegan a bezlepkovovými pochutinami. Stánky s vianočným sortimentom sa budú nachádzať aj na Dominikánskom námestí, na Zelnom trhu a Moravskom námestí.

ČASOVÝ PLÁN výletu NAPOLEON NA ZÁMKU SLAVKOV A VIANOČNÉ TRHY V BRNE 2.12.

7,30 – odchod z Bratislavy, Istropolis, Trnavské mýto a  7,40 – odchod Patrónka
cca 19,30 – príchod do Bratislavy

Pri rezervácii je potrebné prihlásiť každú osobu, ktorá sa zúčastní výletu.

V cene je zahrnuté:

autobusová doprava, sprievodca

V cene nie je zahrnuté:

vstupné, cestovné poistenie