NAPOLEON NA ZÁMKU SLAVKOV A VIANOČNÉ TRHY V BRNE 28.11.2020

ZÁMOK SLAVKOV

Navštívime miesto, kde Napoleon oslávil svoj najväčší triumf. Kde sa rozhodlo o politických zmenách v 19.storočí. Slavkov U Brna, sa 2.decembra 1805 stal miestom, kde sa stretli tri najväčšie mocnosti – Francúzsko, Rakúsko-Uhorsko a Rusko.

V čase našej návštevy, sa na zámku Slavkov, budú konať tradičné spomienkové slávnosti k slávnej bitke troch kráľov, vianočný jarmok na zámockom nádvorí ale aj v centre mestečka. Prichádzať budú vojaci, remeselníci, mešťania aj šľachta. O 12:00 hodine bude v zámockom parku ukážka bojov.

Slavkov Napoleon

Slavkov Napoleon zámok

FOTOGRAFIE Z MINULOROČNÉHO VÝLETU:

Slavkov

Zámok Slavkov patrí k najstarším dochovaným panským sídlam na Morave. Počas prehliadky si pozrieme najcennejšie zámocké interiéry  západného krídla.  Pozoruhodná je Sála predkov, vyzdobená  monumentálnymi stropnými freskami, ktoré  predstavujú bohov na Olympe. Sála  predkov  je prepojená  s  Historickou sálou, v ktorej bolo podpísané prímerie medzi Rakúskom a Francúzskom. Zvláštnosťou tejto sály je akustika, ktorá bola vymyslená tak, aby počas politických rokovaní nebolo počuť, o čom skupiny diskutujú, keď stoja v tesnej blízkosti. V rámci prehliadky je sprístupnená aj zámocká  kaplnka  sv. Kříže.

Vstupné: dospelí 130Kč, seniori 80Kč, študenti a ZŤP 80Kč

zámok Slavkov u Brna

Po prehliadke na zámku Slavkov sa presunieme do centra Brna. Hlavné vianočné trhy budú na Námestí Slobody , kde bude množstvo predajných stánkov. Zaujímavosťou je Zimný bar.V bielej kopuli uprostred námestia sú pripravené dva vonkajšie a tri vnútorné bary so širokou ponukou domácich i zahraničných drinkov.  Na námestí nájdete  36 predajných stánkov, 24 gastrostánkov, zimný bar a 4 stánky s raw, vegan a bezlepkovovými pochutinami. Stánky s vianočným sortimentom sa budú nachádzať aj na Dominikánskom námestí, na Zelnom trhu a Moravskom námestí.

Brno vianočné trhy

Brno vianočné trhy

Brno vianočné trhy

ČASOVÝ PLÁN : 

8,00 – odchod z Bratislavy,Trnavské mýto,Istropolis                                                                                                                      cca 19,00 –  príchod do Bratislavy

V cene je zahrnuté:

autobusová doprava, sprievodca

V cene nie je zahrnuté:

cestovné poistenie, vstupy