1

OTVÁRANIE PRAMEŇOV V LUHAČOVICIACH A ZÁMOK VIZOVICE 14.5.

VÝLET SA USKUTOČNÍ

OBSADENÉ

LUHAČOVICE A VIZOVICE

Výlet Luhačovice a Vizovice som organizovala niekoľko krát a musím napísať, že Luhačovice mi veľmi prirástli k srdcu. Krásne komorné mestečko so zaujímavými Jurkovičovými stavbami a minerálnymi prameňmi, ktoré mne osobne veľmi chutia a ktoré si vždy prinesiem domov vo fľašiach. Kto nebude mať záujem o prehliadku zámku vo Vizoviciach, môže zostať v Luhačoviciach celý deň a cestou domov z Vizovíc Vás vyzdvihneme. Dajú sa vo voľnom čase robiť veľmi pekné prechádzky aj k iným prameňom, ktoré sú troška vzdialenejšie. Pri zámku Vizovice je útulná čokoládovňa, môžete si tam posedieť v prípade, že nemáte záujem o prehliadku zámku.

Luhačovice

LUHAČOVICE

Víkend v Luhačoviciach patrí k zahájeniu kúpeľnej sezóny a slávnostiam otváranie prameňov. K oslavám patrí kultúrny program a jarmok.

Najväčšie moravské kúpele s nádhernou zrekonštruovanou kolonádou, liečivými prameňmi, najznámejšou Vincentkou a predovšetkým stavbami známeho architekta Dušana Jurkoviča si pozrieme počas našej spoločnej prehliadky. Porozprávam Vám o histórii kúpeľníctva a minerálnych prameňoch, ktoré ochutnáme v rámci pitnej kúry a môžete si ich naplniť do fliaš. Navštívime aj zrekonštruovaný pavilón Vincentky. Pozrieme si symbol Luhačovickej kúpeľnej architektúry, ktorým je Jurkovičov dom. Secesná pamiatka stojí priamo u kolonády a je zariadená replikami pôvodného nábytku. Individuálne si môžete pozrieť ďalšie známe Jurkovičove stavby ako vily Valaška a Vlastimila, Chaloupka, Vodoliečebný ústav, Hudobný pavilon, ktoré sa nachádzajú pár minút chôdze od Jurkovičovho domu.

V Luhačoviciach bude čas na relax, prechádzky a obed.

Luhačovice

Luhačovice Alpská vila

Luhačovice Vincentka

ZÁMOK VIZOVICE

patrí k najkrajším zámkom na Morave. Ponúka prehliadku barokových a klasicistických interiérov s nábytkom v štýle baroka, rokoka, empíru a biedermeieru s veľmi významnou zbierkou obrazov a grafik. K prehliadke som zarezervovala aj prehliadku kaplnky.

Vstupné zámok a kaplnka: 

dospelí: 240 Kč, študenti, seniori nad 65 rokov a ZŤP: 200 Kč, deti 6-15 rokov: 110 Kč

Výlet na víkend zámok Vizovicewww.vylet-na-vikend.sk-zamok-Vizovice-interier

Vizovice

ČASOVÝ PLÁN : 

7,30 – odchod z Bratislavy, Trnavské mýto, Istropolis

cca 19,00 –  príchod do Bratislavy

V cene je zahrnuté:

autobusová doprava, sprievodca

V cene nie je zahrnuté:

cestovné poistenie, vstupy