ÚDOLIE WACHAU-KLÁŠTOR V MELKU, DÜRNSTEIN A KREMS 15.5.2021

Údolie Wachau, zapísané do zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO, patrí do regiónu Dolné Rakúsko. Údolím preteká rieka Dunaj a vytvára veľmi pekné scenérie. Nafotila som aj pár fotografií z dedinky Dürstein a potom sme prechádzali celým údolím až do Melku. My náš výlet začneme prehliadkou mesta Krems an der Donau, ktoré je hlavne známe marhuľovým festivalom v mesiaci júl. Počas našej prehliadky žiadny festival nebude a tak budete mať kľud si pozrieť mesto v pokoji.

KREMS AN DER DONAU

Krems an der Donau je vstupnou bránou do údolia Wachau. Má okolo 24 000 obyvateľov a je piate najväčšie mesto Dolného Rakúska. Nachádza sa približne 70 kilometrov od Viedne. V historickom meste si porozprávame o pamiatkach, pozrieme si barokové domy a budete mať čas aj na vlastné potulky a kúpu suvenírov. Mesto je najväčším výrobcom marhuľovice. Nakúpite aj iné výrobky z marhúľ alebo aj  kremžskú horčicu a víno, ktorými je Krems známe.

Krems and der Doanu

Krems and der Doanu

Krems an der Donau

Krems an der Donau

Krems an der Donau

Krems an der Donau

DÜRSTEIN

V obedňajšom čase sa presunieme do Dürstein, ktoré sa nachádza len niekoľko kilometrov od Krems. Je to malá dedinka, ale pre mňa čarovná. Nad ňou sa vypína zrúcanina hradu, na výstup čas nebude, ale budete mať čas sa potúlať uličkami a urobiť si pekné fotografie. A ja Vám porozprávam legendu o anglickom kráľovi Richard I.Levie srdce.

DurnsteinDurnstein Wachau

Durnstein Wachau

Durnstein

Durnstein

Durnstein

Durnstein

BENEDIKTÍNSKE OPÁTSTVO MELK

Benediktínske opátstvo Melk je jeden z najkrajších kláštorov v Rakúsku a najväčším benediktínskym kláštorom v Európe. V roku 2008 bolo ohodnotené National Geographic ako cestovateľské mesto roku 2018. Najkrajšími časťami opátstva je Mramorová sála a knižnica, ktorá má približne 100 000 zväzkov.  Prehliadku ukončíte návštevou kostola, ktorý je tiež skvostom opátstva. V jednej knižke o Melku jej autor napísal, nádherným crescendom sa dostanete do Božej audienčnej sály. Kto pozná slávny román Umberta Eca Meno ruže, tak autora k tvorbe diela inšpiroval práve Melk. V Melku budete mať možnosť si pozrieť aj záhrady a mestečko.

Vstupné do opátstva a záhrad 14 Eur

Melk

Benediktínske opátstvo Melk

Melk

 

Melk

Melk

Melk knižnica

Melk Mramorová sála

Melk

Melk

Melk

Melk

ČASOVÝ PLÁN výletu ÚDOLIE WACHAU-MELK,DURNSTEIN A KREMS

7,00 – odchod z Bratislavy,Trnavské mýto Istropolis

cca 20,00 – príchod do Bratislavy