VIANOCE NA ZÁMKU V EISENSTADTE A V HISTORICKOM MESTE SOPRON 5.12.2020

VIANOČNÉ TRHY V MAĎARSKU A RAKÚSKU

Sopron

Naša prvá zástavka bude v krásnom maďarskom meste Sopron, kde si spolu pozrieme zaujímavosti mesta a po prehliadke budete mať voľný čas na vianočných trhoch.

Sopron sa nazýva barokovou perlou Maďarska alebo aj mestom vernosti. Milovníci vína iste ocenia, že v Soproni môžu ochutnať červené víno Kékfrankos (Modrá frankovka). A milovníci sladkostí budú mať možnosť ochutnať výborné zákusky, ktorými je Sopron známa.

Jednou z dominánt mesta Sopron je bývalá požiarna veža Tűztorony. Po zdolaní 116 schodov sa dostanete na krásnu vyhliadku, z ktorej uvidíte celé centrum mesta s mestskými uličkami, ale i na okolité Lőverské vrchy a pri dobrej viditeľnosti dokonca až na rakúske Alpy. V meste sa nachádza okolo 115 pamiatok. Z tých najvýznamnejších si pozrieme budovu radnice, postavenú v roku 1896. Stojí na hlavnom námestí Fő tér, ktorému dominuje morový stĺp, ktorý bol postavený na znak vďaky Jakaba Löwenburga a jeho manželky Katalin Thököly, že unikli morovej epidémii. Na námestí stojí Kozí kostol (Kecke templom), ktorý za svoje pomenovanie údajne vďačí koze, ktorá na mieste dnešného kostola objavila poklad.

Vianočné trhy v Soproni

Vianočné trhy v Soproni

Eisenstadt

Poobede sa presunieme do rakúskeho mestečka Eisenstadt. Hlavnou pamiatkou Eisenstadtu je zámok rodu Esterházyovcov, na ktorom sa budú konať populárne adventné trhy. Približne 50 vystavovateľov ponúka na zámku umelecké a remeselné výrobky a kulinárske špeciality. Srdcom zámku je slávna Haydnova sála s nádhernými nástennými freskami a stropnými maľbami ako ich tovarom. Rakúske špeciality môžete ochutnať na vianočných trhoch na pešej zóne.

Vstupné na zámok: 4 Eurá

FOTOGRAFIE Z MINULOROČNÉHO VÝLETU:

Vianočné trhy v Eisenstadte

Vianoce na zámku Eisenstadt

Vianoce na zámku Eisenstadt

Vianoce na zámku Eisenstadt

HAYDNOVA SÁLA 

 

ČASOVÝ PLÁN výletu VIANOCE NA ZÁMKU V EISENSTADTE A V HISTORICKOM MESTE SOPRON

8,30 – odchod z Bratislavy,Trnavské mýto Istropolis

10,30 – 11,30 – prehliadka mesta SOPRON

11,30 – 14,00 – individuálne voľno na trhoch v SOPRON

14,30 – 17,00 – individuálne voľno na trhoch na zámku a na pešej zóne v EISENSTADT

17,00 – odchod do Bratislavy

cca 18,30 – 19,00 – príchod do Bratislavy

Pri rezervácii je potrebné prihlásiť každú osobu, ktorá sa zúčastni výletu.

V cene je zahrnuté:

autobusová doprava, sprievodca

V cene nie je zahrnuté:

cestovné poistenie, vstupy