1

ZA TOMÁŠOM BAŤOM DO ZLÍNA 7.10.2023

5 POSLEDNÝCH MIEST

BAŤOVA VILA

Navštívte s nami jedinečné miesto, kde so svojou rodinou žil podnikateľ Tomáš Baťa. Dodnes je v nej zachovaná energia jej majiteľa a pre mnoho návštevníkov je inšpiratívnym miestom.

Vila Tomáša Baťu sa začala stavať v roku 1909 a dokončená bola v roku 1911. Vila neskôr prešla rekonštrukciou, snahou bolo vytvoriť čo najvernejšiu kópiu toho pôvodného objektu. V interiéroch na Vás dýchne neopakovateľná atmosféra. Zlín získal nádherné reprezentačné priestory. ktorými sa symbolicky vrátila Baťova rodina po 60.rokoch ku koreňom, ktoré nikdy nestratila. Počas prehliadky si pozriete obytné priestory vily a sprievodca Vám porozpráva príbehy o rodine Baťa.

Vstupné: 300 Kč

Poobede sa presunieme na exkurziu v Múzeu obuvi a prehliadku Baťovho mrakodrapu, budova M-21 symbol Zlína.

MÚZEUM OBUVI

Expozícia Princip Baťa: “Dnes fantazie, zítra skutečnosť” predstavuje históriu firmy Baťa od jeho založenia v roku 1894 až do znárodnenia časti koncernu po druhej svetovej vojne.  Počas prehliadky sa zoznámite s niekoľkými témami, pozriete si topánky od minulosti až po súčasnosť, cudzokrajné topánky. Najvzácnejší je súbor textilných topánočiek z obdobia čínskeho cisárstva, kolekcia atamanských topánok, súbor afrických sandálov, topánky z peria pštrosa alebo ľudských vlasov. Súčasťou prehliadky sú linky na výrobu obuvi aj vystavené lietadlá.

Múzeum Baťa Zlín

Múzeum Baťa Zlín

Múzeum Baťa Zlín

MRAKODRAP ALEBO 21

Budova číslo 21 Baťových závodov bola dokončená v roku 1938 a bola jednou z prvých výškových stavieb v Európe. Má 17 poschodí a je vysoká 77,5 metrov. Zaujímavosťou je výťah, ktorý je kanceláriou. S výťahom sa vyvezieme na hornú terasu, kde sa Vám naskytne výhľad na baťovské centrum mesta Zlín  a sprievodca Vám porozpráva o práci vo firme Baťa a o satelitných mestečkách. Vyhliadku doplnili ďalekohľadmi, ktoré vyzerajú rovnako ako ďalekohľady na amerických mrakodrapoch.

Výťahom – pojazdnou kanceláriou  sa vyvezieme na vyhliadkovú terasu

Vstupné: Múzeum: dospelí 150 Kč, seniori 65+ a študenti 70 Kč,  Výťah: 50 Kč/osoba

Baťov výťah mrakodrap

Zlín Baťove domky

Zlín maketa

ČASOVÝ PLÁN výletu Za Tomášom Baťom do Zlína 7.10.2023

7,30 – odchod z Bratislavy, Istropolis, Trnavské mýto a  7,40 – odchod Patrónka
20,00 – príchod do Bratislavy

Pri rezervácii je potrebné prihlásiť každú osobu, ktorá sa zúčastní výletu.

V cene je zahrnuté:

autobusová doprava, sprievodca

V cene nie je zahrnuté:

vstupné, cestovné poistenie