MORAVSKÝ VERSAILLES ZÁMOK JAROMĚŘICE NAD ROKYTNOU A SLAVONICE 12.10.2019

ZÁMOK JAROMĚŘICE NAD ROKYTNOU

Barokový skvost – zámok Jaroměřice nad Rokytnou patrí k najmohutnejším architektúram  1. pol. 18. storočia v Českej republike aj v Európe a nesie aj označenie moravské Versailles. Patrí medzi najnavštevovanejšie pamiatky Vysočiny.

Reprezentačné priestory zámku si sčasti zachovali svoju pôvodnú podobu, sčasti sú  inštalované v duchu  šľachtického životného štýlu 18. a 19. storočia.

Dnešnú podobu získal zámok v období, keď na zámku žil Jan Adam Questenberk v rokoch 1700 – 1737. Knieža patril veľkým milovníkom hudby  a divadla a tak sa zámok stal aj významným centrom kultúrneho života.

My máme zarezervovanú prehliadku Sály predkov, tri hudobné salónky, modrý salón s obrazárňou, zlatý prijímací salón, tanečný sál,  čínsky kabinet, na prízemí  Salu terrenu s rímskymi kúpeľami.  Zaujímavý je výpravný Sál predkov s rozmernou stropnou maľbou a podobizňami členov kniežacieho rodu, umiestnených v drevenom obložení stien.

Vstupné: dospelí: 150 Kč, seniori nad 65 rokov a ZŤP: 110 Kč, deti 6-18 rokov a študenti: 110 Kč

zámok Jaroměřice nad Rokytnou

www.vylet-na-vikend.sk-zamok-Jaroměřice-nad-Rokytnou www.vylet-na-vikend.sk-zamok-Jaroměřice-nad-Rokytnou www.vylet-na-vikend.sk-zamok-Jaroměřice-nad-Rokytnou-tanečná-sála

SLAVONICE

Slavonice nazývané aj „malá Telč“, ležia v južných Čechách v tesnej blízkosti hranice s Rakúskom.  Mesto se nachádza na území prírodného parku Česká Kanada a je obklopené lesmi a rybníkmi. Slavonice sú označované ako jedno z najkrajších miest v Českej republike. Sú nádherným a ojedinelým súborom goticko, renesančných a barokových pamiatok.

Domy v Slavoniciach sú zdobené renesančnými obálkovými a figurálnymi scénami na stenách, ktoré lemujú dve námestia v centre mesta. Centrum je doplnené časťami  dochovaných hradieb s baštami a dvoma bránami. Pekný výhľad na mesto i okolie sa Vám ukáže z renesančnej veže kostola Nanebevzetia Panny Marie. Priamo z námestia sa dá dostať aj do obnoveného podzemného systému odvodňovacích štôlní, ktoré sa tiahnu v hĺbke niekoľko  metrov pod historickým jadrom.

Slavonice centrum

Slavonice

Slavonice centrum

ČASOVÝ PLÁN výletu MORAVSKÝ VERSAILLES ZÁMOK JAROMĚŘICE NAD ROKYTNOU A SLAVONICE:

7,00 – odchod z Bratislavy

10,30 – 12,00 – prehliadka zámku Jaroměřice nad Rokytnou

13,00 – 14,00 – prehliadka mesta Slavonice

14,00 – 16,30  – voľný program v meste Slavonice

16,30 – odchod do Bratislavy

cca 20,00 – príchod do Bratislavy

V cene je zahrnuté:

autobusová doprava, sprievodca

V cenie nie je zahrnuté:

vstupné, cestovné poistenie

Pozývame Vás na výlet do Znojma a na zámok Vranov nad Dyjí v sobotu 28.9.2019