ZÁMOK LEDNICE,PREHLIADKA VÝROBNE ČAJU A TEMPLÁRSKYCH PIVNÍC 1.5.2019

Zámok Lednice

V stredu 1.5. je štátny sviatok a ja by som Vás rada pozvala na náš populárny výlet do hodinky a pol vzdialených Ledníc na krásny zámok, ktorý je zapísaný do svetového dedičstva UNESCO a do voňavej výrobne čajov a zaujímavých templárskych pivníc. Záhrady zámku Lednice s vysadenými tulipánmi sú najkrajšie na jar, môžete si pozrieť naše fotografie z minulého roka.

Zámok Lednice patrí k najnavštevovanejším pamiatkam v Českej republike a zároveň je jedným z najkrajších komplexov anglickej novogotiky v Európe. Zámok prešiel stavebným vývojom od gotiky po renesančnú, barokovú a klasicistickú podobu až po historizujúci novogotický sloh. Zámok pôsobí rozprávkovým dojmom, ktorý ešte umocňujú interiéry zdobené kazetovými stropmi a unikátne vyrezávané točité schodisko, ktoré bolo vyrobené z jedného kusa. My si spoločne pozrieme vstupnú halu, lovecký salónik, kúpelňu, modrú izbu, čínsku izbu a kabinet, rytiersku sálu, jedáleň, knižnicu, tyrkysovú sálu,modrú tanečnú sálu.

V roku 1996 bol lednicko-valtický areál zapísaný do zoznamu svetového dedičstva UNESCO vďaka unikátnemu prepojeniu stavebných pamiatok s prírodou. V okolí zámku si môžete pozrieť palmový skleník, rímsky akvadukt, minaret, Janohrad, Apollonov chrám,Lovecký zámok alebo sa poprechádzať v zámockej záhrade.

Vstupné:

dospelí: 200 Kč, seniori, študenti: 140 Kč

Výlet na víkend zámok Lednice www.vylet-na-vikend.sk-zamok-Lednice

Bylinkový raj a Templárske pivnice

Po obede sa presunieme do obce Čejkovice na exkurziu vo výrobni čaju. V bylinkovom raji, v modernej výrobni biočajov a biokorenín, Vám sprievodca porozpráva o bylinkách a ich spracovaní na čaj. Po prehliadke môžete produkty ochutnať v čajovom salóniku a  nakúpiť čaje a koreniny v podnikovej predajni.

Vstupné: 50Kč

čajový ráj

Čejkovice Bylinkový ráj SONNENTOR.

Výlet na víkend Čejkovice Bylinkový ráj SONNENTOR

Výlet na víkend Čejkovice Bylinkový ráj SONNENTOR čajový pult

Výlet na víkend Čejkovice Bylinkový ráj SONNENTOR kaviareň

www.vylet-na-vikend.sk-bylenikový-raj-Sonnentor

Našou posledou zastávkou bude prehliadka historických Templárských pivníc z 13. storočia.

História firmy Templářské sklepy Čejkovice je spojená s príchodom tajomného radu templárskych rytierov,ktorí prišli do Čejkovic v 13. storočí a  začala sa výstavba rozsiahlych vínných pivníc.

Templárské pivnice Čejkovice vyrábajú prírodné révové víno – archívne, prívlastkové, ročníkové, akostné, ľadové a slamové. V originálnych historických pivniciach uvidíte tiež unikátne kóje pre archív fľaškovo zrelých vín, v ktorom bolo uložené víno a ktoré sa podávalo pri inagurácii prezidenta Václava Havla. Ďalšou zaujímavosťou je najväčší sud v ČR stále používaný na víno, najväčšia vínna fľaša s objemom 200 litrov a s najväčšou vinnou etiketou zapísanou v knihe rekordov ČR v roku 2013 a  najväčší vinný korok.

Výlet na víkend Templárske sklepy www.vylet-na-vikend.sk-templarske-sklepy

Vstupné: 50 Kč

ČASOVÝ PLÁN výletu ZÁMOK LEDNICE,PREHLIADKA VÝROBNE ČAJU A TEMPLÁRSKYCH PIVNÍC

8,00 – odchod z Bratislavy,Trnavské Mýto,Istropolis
10,30 – 11,30 – prehliadka zámku                                                                                                                                            11,30 – 13,15 – voľný program v Ledniciach
14,00 – 15,00 – bylinkový raj Čejkovice
16,00 – 17,00 – prehliadka templárskych pivníc
17,15 – odchod do Bratislavy                                                                                                                                                          19,00  – príchod do Bratislavy
Časy programu sú orientačné.

V cene je zahrnuté:

autobusová doprava, sprievodca

V cene nie je zahrnuté:

vstupné, cestovné poistenie

Pri rezervácii je potrebné prihlásiť každú osobu, ktorá sa zúčastní výletu.

Pozývame Vás na výlet do Litomyšle, na prehliadku UNESCO zámku a mesta a na gastronimcké slávnosti Rettigovej v sobotu 18.5.2019