ZÁMOK VRANOV NAD DYJÍ A ZNOJMO 28.9.2019

ZÁMOK VRANOV NAD DYJÍ

Zámok  patrí ku klenotom stredoeurópskeho baroka. Zámok ponúka prehliadku pôvodných barokových interiérov sály predkov a kaplnky a ďalej viac ako 20 miestností naznačujúcich kultúru vranovského bývania z konca 18. a z celého 19. storočia.

Vstupné: dospelí  150Kč  seniori nad 65 rokov, štidenti a deti, ZŤP:  110Kč

Zámok Vranov nad Dyjí

zámok Vranov nad Dyjí

zámok Vranov nad Dyjí

 

ZNOJMO

Znojmo

Znojmo sa dostalo medzi  50 najkrajších malých miest na svete. O jeho krásach a zaujímavostiach informuje svojich čitateľov služba od Microsoftu, ich novinky a  správy čítajú milióny ľudí po celom svete. Toto mesto si svojich priaznivcov získalo predovšetkým svojou zaujímavou architektúrou a kvalitným vínom.

Znojmo je mesto s kráľovskou históriou a impozantnou polohou nad riekou Dyjí. Historické jadro obklopené pozostatkami stredovekých hradieb si uchovalo renesančný štýl.  Dominantou mesta je kostol sv.Mikuláša s originálnou barokovou kazateľňou v tvare zemegule.  Znojemský hrad s rotundou sv.Kataríny, ktorá má unikátny cyklus románských fresiek v interiéry. Po spoločnej prehliadke mesta, budete mať individuálne voľno, počas ktorého si môžete pozrieť aj znojemské podzemie, najrozsiahlejšie v Čechách. Vznikalo od 13. do 17.storočí a chodby sú dlhé približne 30 km. Informácie o znojemskom podzemí: https://www.znojemskabeseda.cz/podzemi/klasicka-trasa/

Znojmo

Znojmo

Znojmo

Znojmo

Znojmo

ČASOVÝ PLÁN výletu ZÁMOK VRANOV NAD DYJÍ A ZNOJMO 

7,00 – odchod z Bratislavy

11,00 – 12, 00 – prehliadka zámku Vranov nad Dyjí 1.skupina

11,10 – 12,10 – prehliadka zámku Vranov nad Dyjí 2.skupina

13,00 – 14,30  – prehliadka mesta Znojmo

14,30 – 17,00 – individuálne voľno, čas na obed, možnosť prehliadky podzemia

17,00 – odchod do Bratislavy

cca 20,00 – príchod do Bratislavy

V cene je zahrnuté:

autobusová doprava, sprievodca

V cenie nie je zahrnuté:

vstupné, cestovné poistenie